sobota, 6 czerwca 2015

Gwałt to nie seks!!

Napisałam ten tekst z przekory. Na pewno nikomu nie przekażę tego formularza. Jednak chciałabym aby pewne fakty ujrzały światło dzienne. Według statystyk policji co roku w Polsce dokonywanych jest ponad 2000 gwałtów. Ile zaś jest ukrywanych? Kobiety boją się sprawców, a prawo nie chroni ofiar wystarczająco dobrze. 
Są takie sytuacje w życiu gdy kobieta jest narażona bardziej. Często są to słowa lub podteksty w rozmowie, rzecz przyziemna, ale takie klimaty zdarzają się w biurach, na różnych stanowiskach, w pubach, nawet wśród ludzi inteligentnych.
Czasem, zwłaszcza pod wpływem środków odurzających, ludziom puszczają hamulce. 
Sprawa dotyczy niestety obu płci, gdyż zarówno mężczyźni, jak i kobiety dopuszczają się molestowania.
Chciałabym aby takie zachowania były piętnowane.
Według mnie gwałt to bardzo poważne naruszenie godności, wrażliwości, mentalności drugiej osoby.
Ja, artystka, żyję poezją. Dla mnie seks wiąże się z mistyką.
W codziennym życiu spotykam się z innym podejściem. W Madrycie widok ulicznych prostytutek w ilości przerażającej, wywołał u mnie łzy. 
Ludzie robią sobie krzywdę. Traktują jak ściereczkę do wyczyszczenia obuwia.

Ile słów trzeba jeszcze powiedzieć? Ile kar wymierzyć?

Nieludzcy ludzie..
I ich ofiary..

Lub w wersji "light": gwałty randkowe i małżeńskie to też przestępstwa.
 

2 komentarze:

  1. Gwałty małżeńskie i randkowe to nie jest wcale wersja "light" (abstrahując od faktu, że wersja "light" gwałtu nie istnieje). Gdy gwałci osoba najbliższa lub aspirująca do takiej rangi, to musi boleć znacznie bardziej niż gwałt nieznanego sprawcy. To może spowodować traumę na całe życie, dystans emocjonalny, niemożność zaufania komukolwiek i straszliwą samotność, bo przecież nikt nie może się zbliżyć skoro każdy może skrzywdzić.

    OdpowiedzUsuń